Wycieczka 1-dniowa ze zwiedzanie Centrum Nauki KOPERNIK i Muzeum Powstania Warszawskiego

W programie pobytu proponujemy:

1.Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed sześćdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. 
– Na trasie zwiedzania znajduje się aranżacja kanału, gdzie identyfikacji z powstańcami służy odpowiednia scenografia, efekty wizualne i dźwiękowe.
– Wyróżnioną częścią jest Miejsce Pamięci, w którym znajdują się powstańcze mogiły.  Odrębne pomieszczenia stanowią sale: „Radiostacje i łączność”, „Poczta Polowa”. 
– Centralnym punktem drugiej części ekspozycji jest replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Dopełnia ją część poświęcona alianckim zrzutom. 
– W okalającym budynek Muzeum Parku Wolności głównym elementem jest Mur Pamięci, z wyrytymi nazwiskami blisko jedenastu tysięcy Powstańców. W centralnej części Muru zawieszony jest ważący ponad dwieście kilo dzwon „Monter”.
– W specjalnie przygotowanej sali kinowej zwiedzający Muzeum Powstania Warszawskiego dodatkowo obejrzą  film w technologii 3D pt. „MIASTO RUIN”. Powstały film to trójwymiarowy przelot „Liberatora” nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku. Film w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej.  

2.Spacer po Warszawie “Drogą Królewską”: Kościół Św. Krzyża, Pomnik Kopernika, Uniwersytet, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Nike, Teatr Wielki, Plac Zamkowy, Stare Miasto – Rynek, Barbakan, Kolumna Zygmunta.

3.Wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wystawa stała składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:
– Świat w ruchu – galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym. Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza.
– Człowiek i środowisko – galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Można tu na wielkim zdjęciu satelitarnym Warszawy zobaczyć informacje o ekosystemach miejskich i posłuchać nagrań z wybranych części miasta. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków. 
– Korzenie cywilizacji – galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film. Można tu posłuchać archiwalnych nagrań oraz poznać wiele faktów z historii malarstwa i architektury. Można posłuchać modlitw, śpiewów i utworów muzycznych największych religii, posłuchać tzw. odgłosów cywilizacji np.: paryskiego metra czy kas w supermarkecie. 
– Bzzz! – galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.
– Strefa światła – galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.
– RE: generacja  – galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Można tu skorzystać ze studia wyposażonego w technologię blue box, sprawdzić się jako mówca w parlamencie albo wysłać swój komunikat na pokład sondy Pioneer 10.  
– Teatr Robotyczny – znajduje się przy galerii Korzenie Cywilizacji. Trzy RoboTheSpiany grają sztuki : ,,O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali” oraz ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru”.  Robotom głosów użyczyli wybitni polscy aktorzy.
Przy wejściu głównym znajduje się interaktywny RoboTheSpian. Może on między innymi używać cytatów ze znanych polskich i zagranicznych filmów, np. : Miś, Rejs, Gwiezdne wojny czy Szklana pułapka.

Cena została skalkulowana dla grupy 46 uczniów + 3 osoby opieki bezpłatnie.

W cenę wyjazdu wliczono:
– bilety wstępu do Centrum Nauki KOPERNIK,
– bilety,  przewodników oraz film „Miasto Ruin” w Muzeum Powstania Warszawskiego,
– pilota – przewodnika,
– ubezpieczenie NNW

Cena wyjazdu: 55 zł/osobę.

UWAGA:
możemy zmodyfikować program uwzględniając indywidualne życzenia klienta,
możemy zabezpieczyć autokar za dodatkową odpłatnością,
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu przedstawia przewodnik.

kontakt

Adres

Biuro Usług Turystycznych
"LUBLINIANKA-TOUR"
20-064 Lublin, ul. B. Prusa 8,
Budynek PZM-ot, I piętro, pok. 21

Dane do przelewu

BUT "Lublinianka-Tour"
ul. B. Prusa 8, 20-064 Lublin

Konto bankowe w Credit Agricole S.A. nr 79 1940 1076 3003 2653 0000 0000

Telefon

Biuro czynne:81-747 - 77 - 15
600 696 958
503 536 625

Email

lublinianka-tour@kki.net.pl

Biuro czynne

pon. - pt. w godz. 9.30-15.00
sobota, niedziela - nieczynne