Wczasy w Europie

CZARNOGÓRA - RAFAILOVICI

Wczasy z dojazdem autokarem z Lublina.

HISZPANIA - Costa Brava - Barcelona - Montserrat - Tossa de Mar

Wypoczynek na Costa Brava,
Barcelona – Sagrada Familia,
Montserrat – klasztor benedyktynów,
La Masia – biesiada hiszpańska,
Castillo Medieval – turniej rycerski,

WŁOCHY - SYCYLIA

Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego położoną na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego. Ta urocza kraina zaskakuje nas bardzo zróżnicowanym ukształtowaniem terenu – od rozległych równin i rajskich plaż, poprzez wzgórza i wysokie klify, aż do jednej z najwyższych gór w Imperium – czynnego Wulkanu Etna

HISZPANIA - MAJORKA

Majorka jest największą wyspą w archipelagu Balearów ze stolicą w Palma de Mallorca. Miejsce to porywa swa urodą i różnorodnością. Ze wschodu zachwyca nas rajskimi plażami, z zachodu zaś ujmuje skalistymi wybrzeżami i zatokowymi plażami położonymi u stóp wysokich gór, których widok zapiera dech w piersiach. Nie bez powodu zwana jest perłą Balearów.

HISZPANIA - TENERYFA

Teneryfa znajduje sie ok. 300 km od wybrzeży Afryki i jest największą z Wysp Kanaryjskich. Mimo widocznym wpływom kultury hiszpańskiej i europejskiej uważana jest za egzotyczną część Hiszpanii. Zielone palmy, bogata paleta kolorów kwitnących tu kwiatów, lazur oceanu, którego fale rozbijają się o skalisty brzeg lub łagodnie obmywają piaszczyste plaże, majestatyczne wzgórza z ośnieżonym szczytem wulkanu Teide i niesamowita gościnność mieszkańców wyspy sprawiają, że jest to istny raj na ziemi.

HISZPANIA - FUERTEVENTURA

Fuerteventura, nazywana „plażą” Wysp Kanaryjskich, jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. Ciepły, ale stale wiejący i przede wszystkim suchy wiatr pozwala dobrze znosić upały panujące na wyspie szczególnie w lipcu i sierpniu. Spotkać tu można zarówno rozległe, pełne tajemnic, dzikie plaże jak i płytkie i spokojne zatoczki idealne dla rodzin z dziećmi. Piaszczyste wydmy, dzikie góry, szmaragdowa woda, spokój, pyszna kuchnia, brak korków, świetna baza hotelowa – oto właśnie Fuerteventura.

HISZPANIA - ANDALUZJA - COSTA DE ALMERIA

Położona w południowo – wschodniej części Andaluzji Costa de Almeria to najbardziej dziki i nieodkryty przez Turystów odcinek hiszpańskiego wybrzeża o wyjątkowym, surowym krajobrazie. Tutejsze plażę, uchodzące za najpiękniejsze w całej Andaluzji , ze złocistym piaskiem i turkusową wodą sprawiają, iż jest to idealne miejsce na wspaniały wypoczynek w atmosferze spokoju.

HISZPANIA - COSTA BRAVA

Jeden z najsłynniejszych regionów Hiszpanii – wybrzeże Costa del Maresme– daje możliwość spędzenia wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie, a także doskonałą okazję poznania kultury katalońskiej. W regionie można wypoczywać między innymi w takich miejscowościach jak Callela, Santa Susanna, Pineda de Mar czy Malgrat de Mar.

PORTUGALIA - ALGARVE

 

Najsłynniejszym kurortem turystycznym Portugalii jest Algarve – najbardziej wysunięty na południe region Portugalii- łagodny klimat, wspaniałe słońce, spokojne i ciepłe wody oceanu i oczywiście ogromne piaszczyste plaże. Północną granicę regionu wyznaczają zielone tereny sąsiadujące z Atenejo, a całe południowe wybrzeże rozciąga się od Przylądka św. Wincentego na zachodzie aż do granicy z Hiszpanią.

GRECJA - ZATOKA KORYNCKA

Zatoka Koryncka położona jest wewnątrz Grecji, rozdziela Peloponez od kontynentu na północy. Rozciąga się aż od cieśniny Riońskiej za zachodzie, aż po Przesmyk Koryncki na wschodzie. Jest głęboką i wąską zatoką złączoną ze wschodnią odnogą Morza Jońskiego.

GRECJA - ZAKHYNTOS

Zakynthos to grecka wyspa nazwana przez Wenecjan Kwiatem Wschodu. Zachwyca swoim naturalnym pięknem, urokliwymi zatoczkami, krystalicznie czystym, błękitnym morzem oraz wspaniałą, bujną roślinnością. Pomimo niewielkich rozmiarów jest bardzo zróżnicowana pod względem terenu – południowo-wschodnia część wyspy nizinna, zachodnia górzysta, z klifowym wybrzeżem. Niesamowity kontrast białych skał i różnych odcieni błękitu morza można podziwiać z platformy widokowej lub od strony morza, na jednym z licznie oferowanych rejsów dookoła wyspy.

GRECJA - RODOS

Największa wyspa w archipelagu Dodekanez, leżąca na morzu egejskim, nazywana „wyspą słońca” lub „krainą Heliosa” ze względu na niemal bezdeszczową pogodę w sezonie letnim. Wyspa stanowi raj dla windsurferów, zwłaszcza jej zachodnie, nieosłonięte od wiatru wybrzeże. Z Rodos niedaleko jest do granic Turcji, można stąd wybrać się w krótki rejs do Marmaris (odległość ok. 18 km). Ponadto dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz wspaniała grecka kuchnia sprawiają, że jest to świetne miejsce do wypoczynku dla każdego.

GRECJA - KRETA

Kreta to największa grecka i piątą co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Usytuowana jest między Azją, Europą a Afryką i otoczona od północy Morzem Kreteńskim, od południa Morzem Libijskim, a od zachodu Morzem Mitrejskim. Stolicą wyspy jest nowoczesny i kosmopolityczny Heraklion. Na Krecie jest mnóstwo atrakcji turystycznych, w uroczych, greckich miasteczkach możemy natrafić na wiele tawern, wykwintnych restauracji czy sklepików z pamiątkami. Krajobraz Krety to przede wszystkim skaliste wybrzeża, porośnięte drzewami oliwnymi z szerokimi plażami i ośrodki wakacyjnego wypoczynku.

GRECJA - KORFU

Korfu to niewielka wyspa u północno-zachodnich wybrzeży Grecji należąca do archipelagu wysp Jońskich. Niegdyś wyspa nazywana „królową wysp jońskich” była ulubionym celem podróży europejskich królów. Wypoczywali tu Napoleon, cesarzowa Sisi i cesarz Wilhelm II. Ze względu na swój łagodny, śródziemnomorski klimat jest niezwykle zielona – jak na grecką wyspę. Zachwyca bogactwem krajobrazów – są tu piaszczyste i kamieniste plaże, wysokie urwiska z przepięknymi widokami, gaje oliwne, wysokie góry i serpentyny.