Wycieczki samolotowe

 

GRECJA - 8 DNI

WYPOCZYNEK + ZWIEDZANIE    WSZYSTKO W CENIE!!!!

TRASA: ATENY - POROS - MYKENY - ARGOLIDA - EPIDAUROS - NAFPLIO - TOLO

 RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1 WARSZAWA – ATENY

Przylot do Aten. Transfer do hotelu w Atenach. Kolacja. Po kolacji wieczorny objazd miasta. Ateny nocą wyglądają magicznie i dostojnie. Zobaczymy podświetlony Parlament, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski oraz górujący nad miastem Akropol. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 2 ATENY – KANAŁ KORYNCKI - TOLO

Po śniadaniu zwiedzanie Aten . Pokażemy nie tylko wzgórze Akropolu z Partenonem, świątynia Ateny Nike, Propylejami i Erechtejonem, ale także Agore Grecka i Rzymskie Forum Romanum, rozrywkowo - rzemielśniczą Plake, Plac Syntagma – z grobem nieznanego żołnierza, świątynie Zeusa Olimpijskiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz słynny Stadion Panatenajski z IV w p.n.e, przy którym kończy się 42 km trasa biegu maratońskiego. Przejazd na Peloponez do nadmorskiego kurortu Tolo. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza : Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych. Przyjazd do hotelu w Tolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 TOLO

Po śniadaniu dzień wolny na kąpiele słoneczne i morskie. Świadczenia w hotelu.

DZIEŃ 4 POROS

Po śniadaniu transfer do portu, krotki rejs na wyspę Poros. To jedna z najciekawszych i najpiękniejszych wysp zatoki sarońskiej. 2 km deptak, usiany lokalnymi tawernami, sklepikami, mnóstwo punktów widokowych oraz ukryte zatoczki to tylko część atrakcji jakie można znaleźć spędzając wolny czas na Poros. Wyspa leży w otoczeniu ciemnozielonych lasów sosnowych i gajów cytrynowych roztaczających dookoła przyjemny zapach. Podczas pobytu można także wspiąć się na wieżę dzwonniczą i podziwiać stamtąd niezapomniane widoki na okolicę.Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 ARGOLIDA – MYKENY – EPIDAUROS - NAFPLION

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Argolidy. Odwiedzimy Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje nam niebywałą okazję aby poznać historie rodu Atrydów, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadele mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken. Przejazd do Epidauros, gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Miejsce to swoją popularność zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego cięcia . Tutaj także powstają znane wszystkim lekarzom słowa przysięgi Hipokratesa. Przejazd do Nafplionu- weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Zobaczymy urocza starówkę, cerkiew Św. Spirydona, pod którą zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Popołudniu powrót do hotelu. Kolacja i czas wolny.

Następnie czeka nas uczta dla ciała i wizyta w jednej najstarszych winnic nemejskich. Zwiedzimy nie tylko jej piwnice i część produkcyjną, ale także będziemy mieli okazję spróbować najlepszych win tegoż regionu, włącznie z tymi, które zostały nagrodzone złotymi medalami na targach w Thessalonikach.

DZIEŃ 6 TOLO

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem. Świadczenia w hotelu. 

DZIEŃ 7 TOLO

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem. Świadczenia w hotelu.

DZIEŃ 8 WYPOCZYNEK/PLAŻOWANIE

Po śniadaniu wyjazd w stronę Aten i transfer na lotnisko.

Wylot z Aten 13.30.

 

CENA: 2530 zł

Cena zawiera:

- 7 noclegów pokoje 2/3 osobowe

- wyżywienie śniadania i obiadokolacje
- bilet lotniczy na trasie WAW-ATH-WAW (wliczone opłaty lotniskowe i posiłek na pokładzie)
- rejs na wyspę Poros
- zwiedzanie Myken , Epidavros, Naflio
- zwiedzanie Aten
- postój nad Kanałem Korynckim
- wizyta w winnicy i degustacja 4 win greckich

- bilet wstępu na Akropol, Epidauros i Mykeny
- transfery wg programu
- opieka pilota i lokalnych przewodników wg. Programu

- ubezpieczenie NNW KL BAGAŻ

- podatek VAT

Cena nie zawiera:

- napoi do posiłków oprócz wody mineralnej

Uwagi:

- program jest ramowy i może ulec zmianie, kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia obiektów.

Dokładne godziny lotów zostaną podane na kilka dni przed wylotem

UWAGA: zakwaterowanie w Atenach dnia 1-go lub ostatniego.

Hotel w Tolo- 6 nocy + 1 noc w Atenach

powrót