Wycieczki samolotowe

Meksyk - "Konkwista z All Inclusive"

  • Miasto Meksyk – potęzna metropolia zbudowana na miejscu stolicy państwa Azteków
  • po zwiedzaniu wypoczynek z All Inclusive
  • perły architektury kolonialnej + oceaniczna plaża w gorącym Acapulco

 

Dzień 1. Mexico City

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadką do Mexico City. Wieczorem transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2. Mexico City

Zwiedzanie Mexico City, największego miasta świata. Sercem metropolii jest Zocalo, tutaj też znajdowało się centrum prekolumbijskiego miasta. Spacer po placu, zwiedzanie katedry i podziwianie najważniejszych gmachów z pałacem prezydenckim na czele. Objazd miasta, postój na Placu Trzech Kultur i odwiedziny kościoła św. Jakuba. Pod wieczór wyjście na Plac Garibaldiego. Tu każdy posłucha muzyki zespołu mariachis. Następnie kolacja składająca się z dań kuchni meksykańskiej. Nocleg w Mexico City.

Dzień 3. Guadalupe

Wyjazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe. To sanktuarium trzeba zobaczyć. Odwiedzają je miliony pielgrzymów z Ameryki Łacińskiej i innych kontynentów. Następnie podróż do Teotihuacan. Zwiedzanie niezwykłego starożytnego miasta ze słynną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Spacer po rozległej strefie archeologicznej. Kolacja. Nocleg w rejonie Teotihuacan.

Dzień 4. Puebla - Tonantzintla - Puebla

Rano wyjazd w dalszą drogę po Meksyku. Zwiedzanie położonej w pobliżu miasta Puebla miejscowości Cholula. Znajduje się tu największa piramida na świecie. Pod względem objętości jest ona większa od piramidy Cheopsa. Dzisiaj przypomina porośnięte trawą wzgórze, a na jej szczycie Hiszpanie wybudowali kościół. Postój w wiosce Tonantzintla. Podziwianie ozdobnego kościoła, który łączy elementy zdobnictwa kolonialnego i indiańskiego. Dojazd do Puebla. Ze względu na wspaniałą architekturę miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po zabytkowym centrum, katedra, kościół św. Dominika. Kolacja i nocleg.

Dzień 5. Grutas de Cacahuamilpa - Taxo

Wyjazd do Parku Narodowego Grutas de Cacahuamilpa. Po drodze otwierają się widoki na potężne wulkany z Popocatepetl na czele. Oglądanie udostępnionych do zwiedzania fragmentów jaskiń Cacahuamilpa. Na własne oczy można się przekonać, czy zasługują one na miano najpiękniejszych w Ameryce Łacińskiej. Dalsza podróż wiedzie do pobliskiego, położonego na wzgórzach miasta Taxco. Miasteczko swój rozwój zawdzięcza kopalniom srebra. Zwiedzanie wspaniałego starego miasta, kościoły i kamienice Taxco wzbudzają zachwyt do dzisiaj. Czas na sklepy, to jedno z najlepszych miejsc do zakupów, jesli chodzi o wyroby ze srebra i wiele innych lokalnych wyrobów. Degustacja narodowych trunków Meksyku - tequila i mezcal. Kolacja. Nocleg w pensjonacie lub w hotelu w Taxco

Dzień 6. Acapulco

Przejazd do Acapulco, kurortu położonego nad Pacyfikiem przy szerokiej, piaszczystej plaży. Zakwaterowanie w hotelu (5*) nad oceanem z pakietem All Inclusive. Czas wolny i wypoczynek. Nocleg w Acapulco.

Dzień 7. - 10 Acapulco

Wypoczynek nad oceanem w hotelu z pakietem All Inclusive. Podczas pobytu organizowane są następujące wycieczki z polskim pilotem - mrożący krew w żyłach pokaz skoków ze skały La Quebrada, wycieczka do laguny Coyuca połączona z rejsem po rzece i lunchem składającym się z owoców morza, romantyczny rejs morski o zachodzie słońca po Zatoce Acapulco. Noclegi w hotelu (5*) z pakietem All Inclusive.

Dzień 11. Wylot do Polski

Wyjazd na lotnisko w Mexico City. Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 12. Warszawa

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina).

Cena od 7731zł

WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe
- koszty transportu wg programu (wynajęte komfortowe klimatyzowane autokary lub mikrobusy)
- wyżywienie - śniadania w hotelach, kolacje wg programu, wyżywienie i napoje w pakiecie All Inclusive podczas pobytu w Acapulco
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych - lokalne 3*, Acapulco - lokalne 5*
- ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu
- polski pilot na całej trasie

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa - obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy - 250 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu), drobne napiwki (np. bagażowi, kierowcy, lokalni przewodnicy), pozostałe wyżywienie, napoje do kolacji, wycieczki fakultatywne

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 14 - 26 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem przy min. 6 Uczestnikach.

powrót