Wycieczki samolotowe

Kenia+Tanzania+Zanzibar  - "Afrykańska przygoda"

  • najsłynniejsze rezerwaty z tysiącami dzikich ssaków
  • orientalny czar i najbielsze plaże świata na Zanzibarze
  • spotkania z prawdziwymi Masajami – dumnymi gospodarzami swoich ziem

Dzień 1. Nairobi

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl. Godziny wylotu podawane są dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadką do Nairobi.

Dzień 2. Nairobi - Jezioro Naivasha

Przylot do stolicy Kenii. Nairobi zostało wybudowane na masajskim stepie w czasach brytyjskich podczas prowadzenia linii kolejowej z Mombasy do Ugandy. Dzisiaj jest ważnym dla całej Afryki centrum biznesu. Jednak wiele przedmieść to dzielnice biedy zamieszkane głównie przez uchodźców z innych krajów. Przejazd do centrum miasta da pogląd o charakterze kenijskiej stolicy zamieszkanej przez wiele narodowości. Zwiedzanie oryginalnego domu Karen Blixen. Jej powieść "Pożegnanie z Afryką" rozsławiła piękno Kenii na cały świat. Następnie rozpoczyna się safari, podróż do pięknych rezerwatów Kenii i Tanzanii. Przejazd w rejon Jeziora Naivasha, jednego z jezior leżących w obrębie tektonicznego pęknięcia Doliny Ryftowej. Rejs po jeziorze, podczas którego łatwo zaobserwować hipopotamy i liczne gatunki ptaków w pięknej scenerii. Odpoczynek i nocleg w okolicy Jeziora Naivasha.

Dzień 3. Masai Mara

Rano wyjazd do Masai Mara, najsłynniejszego kenijskiego rezerwatu. Obejmuje on fragment równin Serengeti, które w większości należą do Tanzanii. Najwięcej zwierząt jest tutaj między sierpniem, a październikiem. Wtedy trafiają tutaj ogromne stada antylop gnu z Tanzanii. Jednak poza tym okresem można również spotkać wiele gatunków ssaków, w tym drapieżniki. Safari w Masai Mara, poszukiwanie lwów i innych charakterystycznych zwierząt. Początek kompletowania tak zwanej Wielkiej Piątki. Nocleg w rejonie Masai Mara.

Dzień 4. Safari - Nairobi

O świcie kolejne safari. Wczesne wstawanie jest często nagradzane ciekawymi scenami, które rozgrywają się na pofalowanych równinach rezerwatu. Safari nie jest jednak wizytą w ogrodzie zoologicznym. Nigdy nie wiadomo, jakie gatunki i jakie sceny zostaną zaobserwowane. Każdy jednak ma doskonałą widoczność i zagwarantowane miejsce przy oknie oraz otwierany dach dający wspaniałe możliwości fotografowania. Powrót na późne śniadanie. Odwiedziny jednej z wiosek masajskich (opłatę za wstęp do wioski pobiera wódz, opłata nie jest wliczona w cenę wycieczki). Choć tereny te są często odwiedzane przez turystów, Masajowie zachowali tradycyjny tryb życia. Domy, jak przed setkami lat, budowane są przez kobiety z błota zmieszanego z krowim nawozem. Koniecznie trzeba zajrzeć do jednego z takich domostw, człowiek po takim doświadczeniu docenia nasz styl życia. Powrót do Nairobi, przyjazd wieczorem i nocleg.

Dzień 5. Arusza

Rano wyjazd w kierunku granicy z Tanzanią. Asfaltowa droga biegnie przez pokryte sawanną równiny. W końcu pojawiają się góry. Dojazd do miasta Arusza, które leży niemal na stokach wygasłego wulkanu Mt. Meru. W Aruszy następuje przesiadka na samochody z napędem na cztery koła. Wyjazd z miasta. Nocleg w rejonie Jeziora Manyara.

Dzień 6. Nogorongoro

Całodzienna wycieczka do krateru Ngorongoro, jednego z cudów świata. Obszar Chroniony Ngorongoro obejmuje potężny krater i okoliczne piękne, wulkaniczne tereny. Na dnie Ngorongoro żyje wiele gatunków ssaków - lwów, lampartów, gepardów, słoni, hien, licznych antylop, zebr. Zjazd na dno krateru. Na pokrytej trawą równinie łatwo zauważyć i fotografować dzikie zwierzęta. Oprócz ssaków widać też strusie i żurawie koroniaste. W bajorkach mieszkają liczne hipopotamy. Safari w Ngorongoro to uczta dla fotografów i wspaniałe przeżycie dla każdego. Po zachodzie słońca powrót na nocleg.

Dzień 7. Manyara - Kilimandżaro

O świcie przed śniadaniem krótkie safari w Parku Narodowym Jeziora Manyara. Wokół słodkowodnego jeziora rośnie bujna roślinność. W Manyara można zaobserwować liczne ptaki, ale także lwy, lamparty i liczne gatunki antylop. Ostatnia okazja do świetnych fotografii zwierząt. Po śniadaniu wyjazd i długa podróż przez Tanzanię. Po minięciu Aruszy dojazd w rejon Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. W przypadku dobrej widoczności, pokryty śniegiem wierzchołek widać doskonale z drogi. Wjazd w obszary, gdzie turyści trafiają rzadko i zaczyna się "prawdziwa" Afryka. Nocleg po drodze.

Dzień 8. Dar es Salaam - Zanzibar

Przejazd do Dar es Salaam, największego miasta Tanzanii i faktycznej, choć nieoficjalnej stolicy. Wjazd do zatłoczonego centrum miasta, niektóre budynki pamiętają jeszcze okres kolonizacji niemieckiej. Zaokrętowanie na wodolot i rejs na Zanzibar. W porcie Zanzibaru przesiadka na mikrobus i przejazd na wschodnie wybrzeże wyspy znane z białych, piaszczystych plaż. Zanzibar to raj dla osób poszukujących czystego piasku, ciepłej wody, orientalnego jedzenia i egzotyki. Wyspa słynie z upraw przypraw z goździkami na czele. Zakwaterowanie w hotelu nad oceanem i nocleg.

Dzień 9. - 10. Zanzibar

Pobyt nad oceanem. Kąpiele, spacery po plaży i obserwacja powolnego życia przyjaznych mieszkańców stanowią jedyne zajęcia w tych dniach. Dla chętnych osób organizowana jest fakultatywna wycieczka do zabytkowego (lista UNESCO) starego miasta Zanzibar (tzw. kamienne miasto). Spacerując po wąskich uliczkach można podziwiać orientalne domy kupców, pałac sułtana, portugalski fort i lokalny, pełen kolorytu targ. Wycieczka połączona jest z obiadem dosmakowanym wspaniałymi przyprawami Zanzibaru. Noclegi w hotelu nad oceanem.

Dzień 11. Wylot do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 12. Warszawa

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina)

CENA OD 11510 ZŁ

WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe
- koszty transportu wg programu (wynajęte mikrobusy i samochody terenowe z otwieranym dachem ułatwiającym fotografowanie zwierząt, wodolot)
- wyżywienie - śniadania w hotelach, 10 kolacji i lunchów (w tym 2 w formie suchego prowiantu)
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych - hotele i tzw. lodże odpowiadające polskim 3*, Zanzibar - 4*
- ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu
- polski pilot na całej trasie

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa - obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy - 640 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu), pozostałe wyżywienie i napoje (w organizacji wyżywienia pomaga pilot), ewentualny wstęp do wioski masajskiej wraz z możliwością fotografowania (wg ustaleń z Masajami), napiwki (np. bagażowi, kierowcy, lokalni przewodnicy)

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- obowiązkowe szczepienie p. żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki szczepień. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 12 - 20 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem przy min. 6 Uczestnikach

powrót