Wycieczki samolotowe

Australia + Bali  - "Kraina szczęśliwych ludzi"

  • Wielka Rafa Koralowa – największa na świecie i bajecznie kolorowa
  • Bali – ozdobne świątynie, tradycja i pełna egzotyka
  • Ayers Rock (Uluru), Olgas i Alice Springs – zadziwiające wnętrze Australii

Dzień 1. Warszawa - Sydney

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadkami do Sydney w Australii.

Dzień 2. Nocleg tranzytowy w Azji (opcjonalnie)

Dzień w podróży i oczekiwanie na lotniskach tranzytowych. Możliwy jest nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki) w jednym z krajów azjatyckich.

Dzień 3. Sydney

Przylot do Sydney. Przejazd do centrum miasta, zakwaterowanie w hotelu. Po odpoczynku zwiedzanie Sydney, jednego z najpiękniejszych miast świata. Zwiedzanie odbywa się na piechotę, możliwe są też przejazdy komunikacją miejską. Spacer do opery i pod słynny most Harbour Bridge. Tu można zrobić sobie zdjęcie na tle opery i mostu, który łączy brzegi zatoki Port Jackson. Szczegóły zwiedzania w tym dniu zależą od godziny przylotu do Sydney.

Dzień 4. Sydney - Manly - Sydney

Od rana poznawanie Sydney. Trwa proces przystosowania organizmu do dużej różnicy czasu. Spacer po dzielnicy The Rocks. W dawnych budynkach i magazynach portowych powstały atrakcyjne bary i restauracje. Kontynuowanie spaceru po ścisłym centrum miasta. Podziwianie wspaniałych XIX wiecznych gmachów i nowoczesnych wieżowców. Znajdują się tu najważniejsze budynki administracyjne, eleganckie sklepy i biura. Wycieczka promem do miasteczka Manly. Prom płynie przez zatokę, z której doskonale widać operę i Harbour Bridge. W Manly dotarcie nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Czas na piaszczystej plaży i okazja do kąpieli i zabawy na falach. Można tu spróbować doskonałych ryb i innych przysmaków wielu kuchni świata. Rejs powrotny do Sydney. Fakultatywnie kolacja w formie bufetu na wieży (Sydney Tower) z przepięknym widokiem na całe miasto. Późno wieczorem przewidywane jest wyjście i podziwianie "Sydney by night". Nie można odmówić sobie wychylenia kilku szklaneczek doskonałego piwa lub australijskiego wina. Australijczycy uwielbiają wspólne biesiady i wyjścia do lokali, a turyści chętnie przyjmują lokalny styl spędzania czasu. Nocleg w Sydney.

Dzień 5.Sydney - Katoomba - Sydney

Jednodniowa wycieczka w Góry Błękitne. Celem wycieczki jest mała miejscowość Katoomba. Niegdyś funkcjonowała, jako osada górnicza, a dziś jest popularnym celem turystów. Ze względu na położenie, jest tu chłodniej i można uciec od letnich upałów. Wokół rozciąga się krajobraz Gór Błękitnych (Blue Mountains), daleko po horyzont ciągną się eukaliptusowe lasy z unoszącą się błękitną mgiełką. Oglądanie najsłynniejszej formacji skalnej o nazwie Trzy Siostry, a także przejazd kolejką i spacer wytyczonymi łatwymi ścieżkami. Widać tu ślady dawnej działalności górniczej, która dała początek miasteczkom w tej części Australii. W Katoomba czas na lunch w jednym z typowych barów serwujących proste posiłki. Powrót do Sydney i nocleg.

Dzień 6. Sydney - Uluru

Rano wyjazd z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do dalekiego wnętrza Australii i zarazem najciekawszego obszaru kontynentu. Lądowanie na lotnisku wybudowanym obok Uluru, czyli Ayers Rock. Jest to potężny monolit skalny i zarazem święte miejsce Aborygenów. Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkają się z tak zwanym "Czerwonym Wnętrzem" Australii. Zieleń suchego buszu kontrastuje z czerwoną ziemią, kolorowymi skałami i niemal zawsze błękitnym niebem. To magiczny obszar, który zapamięta każdy. Wyjazd pod skały Kata Tjuta, aborygeńskie święte miejsce związane z kultem płodności. Łatwy spacer pośród obłych skał, cudna sceneria miejsca zachwyci każdego. To jednak nie koniec dnia. W planie jest jeszcze przejazd pod Uluru (Ayres Rock). Ten potężny monolit skalny góruje nad równiną. Obserwowanie Uluru o zachodzie słońca. Tylko wtedy skała nabiera jaskrawoczerwonego koloru. Jeśli niespodziewana chmura nie zepsuje planów, szykuje się prawdziwa uczta dla fotografów. Nocleg w ośrodku turystycznym .

Dzień 7. Uluru - Alice Springs

Podróż autokarem przez suche obszary wnętrza kraju do miasteczka Alice Springs. Ten odcinek może się też odbywać drogą lotniczą. Zwiedzanie Alice Springs, miasteczka zagubionego w przestrzeniach australijskich bezkresów. Jest to największa osada wnętrza kraju i zarazem miejsce o ciekawej historii. Alice Springs zostało założone dzięki stacji telegrafu, który w XIX wieku został poprowadzony przez wnętrze Australii. Mieszkają tu liczni Aborygeni, którzy niestety nie potrafili się przystosować do świata narzuconego im przemocą przez Białych. Ma tutaj też siedzibę baza latających doktorów. Spacer po miasteczku, oglądanie historycznych budynków. Czas na odwiedziny sklepów z pamiątkami. Alice Springs jest znane z handlu opalami, które wydobywa się nieco dalej na południe. W okolicach miasteczka zwiedzanie zabytkowej stacji telegrafu. W tym historycznym miejscu utworzono małe, ale ciekawe muzeum opowiadające o pionierskich czasach. Nocleg w Alice Springs.

Dzień 8. Alice Springs - Cairns

Rano czas wolny w Alice Springs. Dla chętnych fakultatywnie dwie możliwości wycieczek - poranny lot balonem nad malowniczymi okolicami lub wycieczka do jednego z niewielkich kanionów położonych w górach MacDonnel. Jest to kolejna okazja do poznawania przyrody Australii. Wyjazd na lotnisko i przelot do Cairns. To niewielkie miasto jest bramą do zobaczenia Wielkiej Rafy Koralowej, największej rafy świata. Cairns leży w wilgotnym, tropikalnym klimacie, a okoliczne góry porasta tropikalna dżungla. W samym miasteczku jest wiele dobrych restauracji, barów i sklepów. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 9. Cairns - Wielka raga Koralowa - Cairns

Fakultatywny rejs na Wielką Rafę Koralową. Luksusowy katamaran odpływa rano z przystani w Cairns. Rejs na tak zwaną rafę zewnętrzną, czyli właściwą Wielką Rafę Koralową. Na pokładzie przewidziany jest lunch i napoje. Dłuższy postój na rafie przy dużym pomoście lub jednej z piaszczystych wysepek. Czas na kąpiele w ciepłych wodach i nurkowanie (w cenie rejsu możliwość wypożyczenia masek, rurek i płetw). Podziwianie bajecznie kolorowego podwodnego świata. Nie jest tu rzadkością obserwowanie żółwi morskich. Powrót do Cairns przed zachodem słońca. Nocleg w hotelu.

Dzień 10.Kuranda

Wycieczka do Kurandy, miejscowości położonej w górach i otoczonej tropikalnymi lasami. Kuranda była osadą górniczą, a dziś stanowi popularny cel jednodniowych wycieczek. Przejazd zabytkowym pociągiem, który biegnie spektakularną linią kolejową. Budowa tuneli i mostów w trudnym terenie była przed laty nie lada osiągnięciem. Postój w punkcie widokowym na Wodospady Barron. Masy wody spadają w otchłań w zachwycającym otoczeniu. Po dojeździe do Kurandy spacer po miasteczku i czas wolny. To doskonałe miejsce na zaopatrzenie się w pamiątki. Powrót z Kurandy kolejką linową, która uchodzi za najdłuższą kolejkę linową świata. Z wagonika można oglądać wspaniałe lasy z wysokości koron drzew. Nocleg w hotelu.

Dzień 11. Kuranda - Darwin

Rano przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Darwin, miasta położonego na samej północy w bardzo ciepłym klimacie. Czas na zwiedzanie miasta - dzielnica portowa, która została zbombardowana przez Japończyków w czasie II Wojny Światowej. Spacery po centrum, oglądanie historycznych budynków, w tym ratusza i katedry. Relaks w ciekawym ogrodzie botanicznym. Nocleg w Darwin

Dzień 12. Kakadu

Wcześnie rano wyjazd do wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Kakadu. Park uchodzi za najciekawszy w całej Australii. Jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo. Można tu znaleźć pełne krokodyli rzeki, wodospady, jeziorka, rysunki naskalne Aborygenów i typowe dla Australii zwierzęta. podczas wycieczki przewidziane sa łatwe spacery wytyczonymi szlakami. Szczegóły zwiedzania Kakadu uzależnione są od aktualnej przejezdności dróg. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13. Darwin - Sanur (Bali)

Czas wolny w Darwin, a dla chętnych fakultatywna, półdniowa wycieczka nad rzekę Adelaide. Tam, podczas rejsu zadaszoną łodzią będzie można rozkoszować się ciekawą australijską przyrodą i fotografować potężne krokodyle, które skutecznie zniechęcają do kąpieli w rzece. Wczesnym popołudniem powrót do Darwin. Pod wieczór transfer na lotnisko i wylot na indonezyjską wyspę Bali. Przejazd do modnej, nadmorskiej miejscowości Sanur i nocleg w hotelu.

Dzień 14. - 16. Sanur

Wypoczynek na wyspie Bali, która ze względu na swoisty urok, życzliwość mieszkańców, piękno świątyń i krajobrazów nazywana jest rajem na ziemi. Wypoczynek na plaży, wspaniałe możliwości atrakcji kulinarnych. Na Bali warto zwiedzić malownicze wnętrze wyspy z wulkanami, hinduistycznymi świątyniami i miejscowościami położonymi między ryżowymi polami. Dla chętnych istnieje też możliwość zorganizowania wycieczek morskich. Noclegi w nadmorskiej miejscowości Sanur.

Dzień 17. Bali - Warszawa

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Warszawy.

Dzień 18. Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina).


WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe (poza indywidualną opłatą wylotową na Bali)
- koszty transportu wg programu (wynajęte mikrobusy, promy, pociągi, miejska komunikacja publiczna)
- śniadania w hotelu na Bali
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych, hotele odpowiadające polskim 3*, Ayers Rock (1 noc) - pokoje 4-osobowe w bazie turystycznej (łóżka piętrowe), Bali - 4*
- ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu
- pośrednictwo wizowe (Australia)
- polski pilot na całej trasie

CENA OD 16658 ZŁ

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy - 380 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu)
- Wiza indonezyjska płatna na lotnisku - 25 USD, opłata wylotowa na Bali 15 USD, wyżywienie i napoje (w organizacji wyżywienia pomaga pilot, sugerujemy przeznaczyć na ten cel 45 AUD dziennie), drobne napiwki (np. bagażowi)

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 14 - 26 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem przy min. 6 Uczestnikach.

powrót