Wycieczki samolotowe

USA + Hawaje  - "Amerykański koktajl"

  • potężny Grand Canyon – magia kolorów i unikatowych formacji skalnych
  • Las Vegas – rzęsiście oświetlone miasto rozrywki
  • po zwiedzaniu wypoczynek na wyspie Oahu i Honolulu – marzenie każdego Amerykanina

Dzień 1. Las Vegas

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadkami do Las Vegas. Po odprawie paszportowej i celnej przejazd do hotelu. Miejsce hazardu i rozrywek wygląda szczególnie atrakcyjnie w nocy. Tysiące neonów rozświetlają zbudowane na pustyni miasto. Kasyna i lokale kuszą turystów barwnymi reklamami. Nocleg w hotelu.

Dzień 2. Las Vegas - Arizona

Las Vegas o pranku wygląda spokojnie i sennie. Można w innym świetle zobaczyć imponujące hotele z kasynami i wiele innych obiektów mających przyciągnąć turystów. Wyjazd z Las Vegas w stronę Grand Canyonu. Ze stanu Nevada przejazd do stanu Arizona. Po drodze zmienia się krajobraz. Podróż urozmaicają postoje w przydrożnych barach i przerwy na niezdrowe hamburgery. Po południu dojazd do krawędzi Grand Canyonu. Nie ma chyba na świecie bardziej rozsławionego miejsca. Ujrzenie tego cudu natury jest marzeniem każdego podróżnika. Oglądanie Grand Canyonu z tarasów widokowych. Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość fakultatywnego przelotu małym samolotem nad Grand Canyonem. Nocleg w motelu.

Dzień 3. Page - Utah

Dalsza droga przez zachodnie stany USA przenosi uczestników w wycieczki w prawdziwe westernowe krajobrazy. Postój w miasteczku Page. Przekroczenie rzeki Kolorado przy potężnej tamie, dzięki której utworzono zbiornik Powella. Błękitne wody jeziora kontrastują z czerwonymi skałami. Wjazd do stanu Utah, gdzie planowany jest następny nocleg.

Dzień 4. Utah

W tym dniu następuje zwiedzanie dwóch kolejnych pięknych parków narodowych. Pierwszym z nich jest Bryce Canyon National Park. Teren chroniony obejmuje naturalną skalną nieckę. W parku podziwia się skalne okna, naturalne mosty i wapienne iglice. Całość tworzy zachwycający krajobraz. Kolejnym parkiem jest Zion National Park obejmujący fragment Wyżyny Kolorado. Widokowa droga biegnie przez obszar chroniony dając kapitalne możliwości fotografowania i wchłaniania niezwykłego piękna. Fantazyjne formy skalne kontrastują z zielenią roślin. Park przecina głęboka dolina Virgin River. Wieczorem powrót na nocleg.

Dzień 5. Las Vegas

Droga powrotna do Las Vegas. Z drogi widać skalne uskoki Red Cliffs National Conservation Area, gdzie chroni się wiele gatunków pustynnej flory i fauny z żółwiem lądowym na czele. Po południu powrót do Las Vegas. Czas na odpoczynek i poznawanie miasta. W Las Vegas można znaleźć się nad "weneckim" kanałem, podziwiać Piramidę Cheopsa i Wieżę Eiffel'a. Wieczorem czas na spróbowanie szczęścia w kasynie. Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Los Angeles - Santa Monica - Beverly Hills

Przejazd na lotnisko i wylot do Los Angeles. Zwiedzanie wielkiej metropolii zaraz po przylocie. Los Angeles znane jest z Hollywood. Miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć jest Aleja Gwiazd z odciskami dłoni najsłynniejszych aktorów i budynkiem, gdzie przyznaje się Oskary. Odwiedziny eleganckiej, nadmorskiej miejscowości Santa Monica i Beverly Hills z domami największych gwiazd. Nocleg w hotelu.

Dzień 7. Kalifornia

Początek podróży po słonecznej i bogatej Kalifornii. Przejazd w góry Sierra Nevada do Sequoia National Park. Spacer w rezerwacie pomiędzy największymi, żywymi organizmami kuli ziemskiej. Ich wysokość może dochodzić do stu metrów, a wiek do dwóch tysięcy lat. Podziwianie największego żyjącego drzewa świata (pod względem objętości) o nazwie Generał Sherman. Po tych nadzwyczajnych przeżyciach kontynuowanie wycieczki przez Kalifornię i nocleg w motelu.

Dzień 8. Kalifornia

Wjazd do pięknego Yosemite National Park. Dzień przeznaczony na podziwianie fantastycznych krajobrazów. Granitowe ściany należą do najwyższych i najtrudniejszych do pokonania na świecie. Nic dziwnego, że miejsce to jest celem alpinistów z wielu krajów. Najsłynniejszą formacją skalną jest El Capitan. Ze względu na piękno krajobrazu trafiają tu też turyści z całego świata, którzy nie są wspinaczami. Uroku miejscu dodają rzeki i jeziora. Czas na fotografowanie, spacery, postoje w punktach widokowych. Powrót na nocleg.

Dzień 9. Sacramento

Opuszczenie terenów górskich i przejazd do Sacramento, stolicy stanu Kalifornia. Oprócz nowoczesnych budynków oglądanie starych (jak na USA) domów, brukowanych ulic, mostu Tower Bridge. Sacramento to historyczne miejsce, które rozwinęło się na skutek XIX wiecznej gorączki złota. Warto zagłębić się tutaj w historię pionierów Ameryki. Podróż do San Francisco i nocleg w hotelu.

Dzień 10. San Francisco

Całodzienne zwiedzanie San Francisco, miasta określanego często, jako najpiękniejszego na świecie. Rzeczywiście, to położone na zatoką na wzgórzach miasto wydaje się być nadzwyczajne. Piękne domy i mosty dodają uroku. Spacer po nabrzeżu Fisherman's Wharf, podziwianie najsłynniejszego mostu Golden Gate i innych miejsc. Po południu fakultatywny rejs po zatoce, gdzie jest położone więzienie Alcatraz. Nocleg w hotelu.

Dzień 11. Monterey

Podróż wspaniałą widokową, oceaniczną drogą do Monterey. To XVIII wieczne miasteczko zostało założone przez Hiszpanów i jest jednym z najstarszych miast USA. Zwiedzanie portu i historycznych budynków. Dalsza podróż nadbrzeżną drogą nr 1 przynosi niespodziewane widoki za każdym zakrętem. Nocleg po drodze.

Dzień 12. Los Angeles - Honolulu

Przejazd na lotnisko w Los Angeles. Wylot do Honolulu, miasta położonego na wyspie Oahu na dalekich Hawajach. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży Waikiki i nocleg.

Dzień 13. Waikiki

Czas wolny na Waikiki. Dla chętnych po południu fakultatywna wycieczka zwiedzanie Honolulu oraz Pearl Harbour Memorial z zatopionym okrętem USS Arizona. To właśnie tutaj dla Amerykanów zaczęła się II Wojna Światowa. Nocleg na Waikiki.

Dzień 14. Waikiki

Czas wolny na Waikiki. Dla chętnych całodzienna fakultatywna wycieczka objazd wyspy Oahu, najchętniej odwiedzanej z wysp hawajskich. Postoje w miejscach widokowych. Oglądanie pięknych klifów, wulkanicznych gór, małych miejscowości. Na Oahu widać też wielkie plantacje ananasów. Nocleg na Waikiki.

Dzień 15. Waikiki

Czas wolny na Waikiki. Cla chętnych po wcześniejszym zgłoszeniu fakultatywna wycieczka lotnicza na wyspę Hawaii (Big Island). To najciekawsza pod względem geograficznym wyspa. Wcześnie rano wyjazd z hotelu na lotnisko. Po wylądowaniu przejazd do Parku Narodowego Wulkanów. Podziwianie pól dziwnych kształtów lawy, kaldery czynnego wulkanu Kilauea i krajobrazów największej z hawajskich wysp, której najwyższy wulkan wznosi się na wysokość 4207 m n.p.m. Wieczorem przelot powrotny na Oahu. Nocleg na Waikiki.

Dzień 16. - 17 Honolulu

Przejazd na lotnisko w Honolulu i wylot z przesiadkami do Warszawy. Podróż do Polski.

Dzień 18. Warszawa

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina).

WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe
- koszty transportu wg programu (wynajęte mikrobusy, miejska komunikacja publiczna podczas zwiedzania miast)
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych - hotele i motele odpowiadające polskim 3*, Hawaje - 4*
- ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu
- polski pilot na całej trasie

CENA OD 12938 ZŁ

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy 400 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu)
- wiza USA (biuro nie pośredniczy w uzyskiwaniu wizy), wyżywienie i napoje (w organizacji wyżywienia pomaga pilot, sugerujemy przeznaczyć na ten cel ok. 60 - 70 USD dziennie)

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- biuro nie pośredniczy w uzyskiwaniu wizy do USA. Informacja w ambasadzie lub lokalnym konsulacie
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 8 - 19 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem przy min. 6 Uczestnikach.

powrót