Wycieczki samolotowe

Nepal + Indie + Goa  - "Od Himalajów po plaże Goa"

  • Tadż Mahal - orientalny klejnot światowej architektury
  • Goa - złote plaże i portugalskie kolonialne kościoły

Dzień 1. Katmandu

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl. Godziny wylotu podawane są dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2. Katmandu

Przylot do Katmandu, stolicy Nepalu. Po odpoczynku spacer na Durbar Square, czyli "Plac Pałaców". To właśnie tutaj można podziwiać pałac królewski i inne budowle wzniesione w charakterystycznym stylu. Mieszka tu też "żywa bogini" - Kumari. Spacer po ulicach Katmandu jest prawdziwą przygodą, znakomicie można obserwować toczące się życie i przyjaznych ludzi. Liczne kramy i stoiska ze smakołykami kuszą turystów. Nocleg w hotelu w Katmandu.

Dzień 3. Katmandu - Patan - Bhaktapur

Rano dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 190 USD/os) lot małym samolotem nad Himalajami. Lot trwa ok. godziny, samolot zbliża się do łańcucha Himalajów i z okien widać potężne ośmiotysięczniki z Mt. Everestem na czele. W przypadku pogody uniemożliwiającej lot, wpłacona kwota jest oddawana. Wycieczka po Dolinie Katmandu, pełnym historycznych pamiątek sercu Nepalu. Wyjazd do Patan, pełnego uroku królewskiego miasta. Zachowało się tu mnóstwo pałaców i dawny układ ulic, a spacer wąskimi uliczkami i zakupy na bazarze to prawdziwa przygoda. Druga nazwa miasta to Lalitpur, czyli "miasto piękna". Następnie przejazd do Bhaktapur, kolejnego dawnego królewskiego miasta, które jest wpisane jak kilka innych obiektów w rejonie Katmandu na listę UNESCO. Przed zachodem słońca wyjazd do stupy Swayambhunath, to miejsce - symbol znane jest z folderów i widokówek. Roztacza się stąd widok na całą dolinę i góry. Nocleg w Katmandu.

Dzień 4. Katmandu - Nagarkot

Dzień zaczyna się od kolejnych ważnych miejsc w Nepalu. Jest to świątynia Paśupatinath nad rzeką Bagmati dedykowana bogu Śiwa oraz Boudnath, starożytna Wielka Stupa. Dalej kręta droga prowadzi do Nagarkot, w pobliskie góry otaczające Dolinę Katmandu. Wjazd na wysokość ok. 2200 m n.p.m. , powietrze jest tu czyste i można dostrzec coraz więcej gór. Po dojeździe dłuższa, ale łatwa piesza wycieczka, każdy z przyjemnością kilka godzin spędzi spacerując po okolicy. Okazja do podziwiania widoków, obserwacji wiejskiego życia, ludzi pracujących na tarasowatych polach i fotografowania małych świątyń. Nocleg w hotelu w Nagarkot.

Dzień 5. Katmandu - Varanasi (Indie)

Wcześnie rano możliwość kolejnego spaceru i podziwiania panoramy Himalajów, o tej porze dnia powietrze bywa bardzo przejrzyste. Przejazd na lotnisko w Katmandu i wylot do Varanasi w Indiach, najświętszego miejsca dla wyznawców Hinduizmu. Położone nad Gangesem miasto jest celem pielgrzymek milionów ludzi. Ciekawe, ale też szokujące są obrzędy związane z kremacją zwłok. Po kremacji popioły są wsypywane do świętej rzeki. Po przylocie spacer zaułkami miasta. Nocleg w Varanasi.

Dzień 6. Ganges - Agra

Od rana obserwacja życia toczącego się na Gangesem. Wiele dzieje się na ghatach, kamiennych stopniach prowadzących do wody. Zdjęcia wykonane w tym miejscu będą wielką atrakcją dla znajomych. Po południu przejazd na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem do Agry. Poznanie kolei hinduskich jest obowiązkowym punktem każdej, dobrej wycieczki. Koleje w Indiach to największy pracodawca świata. Codziennie pociągami przemieszcza się tutaj 25 milionów ludzi. Przyjazd do Agry w nocy. Przejazd do hotelu i odpoczynek.

Dzień 7. Agra - Delhi

Rano zwiedzanie jednego z cudów świata, Tadź Mahalu. Mauzoleum wybudowane ku pamięci swojej żony przez mogolskiego władcę uderza pięknem, niezwykłą harmonią, zadziwia bogactwem i ozdobami. Tadż Mahal jest wpisany na listę UNESCO i zachwyca każdego. Następnie zwiedzanie pobliskiego Czerwonego Fortu, również wpisanego na listę UNESCO i pochodzącego z czasów panowania Mogolów. Po południu przejazd mikrobusem lub pociągiem do Delhi, stolicy Indii i tam nocleg.

Dzień 8. Delhi

Dzień przeznaczony na poznanie Delhi. Zwiedzanie nowego i starego Delhi - Czerwony Fort, Pahar Gandź, ważny Meczet Piątkowy, pochodzące z czasów brytyjskich centrum komercyjne wokół Connaught Place, dzielnice rządowe i handlowe. Dużym przeżyciem będzie przejażdżka rikszami rowerowymi po starym Delhi, gdzie w wielkim chaosie przeciskają się piesi, święte krowy, samochody, motorki i riksze. Nocleg w hotelu.

Dzień 9. Delhi - Goa

Przejazd na lotnisko i wylot na południe kraju na Goa. Jest to wyjątkowy stan, niepasujący do reszty Indii. Obszar przez setki lat był kolonią portugalską, a katolicy do dzisiaj stanowią dominującą część ludności. Portugalskie ślady odnajdziemy też w kuchni, zamiłowaniu do wina i porto. Można zwiedzić tu wiele pięknych, kolonialnych kościołów, jednak największą atrakcją są szerokie, piaszczyste plaże i ciepła, oceaniczna woda. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży (do 500 m od plaży).

Dzień 10. - 12. Goa

Czas wolny na wypoczynek na plaży, kąpiele, degustacje i rozrywki. Dla chętnych wycieczka fakultatywna i zwiedzanie Goa wraz ze stolicą stanu, miastem Pandżim. Noclegi w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 13. Wylot do Warszawy

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 14. Warszawa

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina)

WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe
- koszty transportu wg programu (wynajęte mikrobusy, pociąg)
- wyżywienie - śniadania w hotelach
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych - hotele odpowiadające polskim 3*, Goa - 4*, ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu
- polski pilot na całej trasie

CENA OD 10076 ZŁ

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa - obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy - 400 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu), na pozostałe wyżywienie i napoje (w organizacji wyżywienia pomaga pilot, sugerujemy przeznaczyć na ten cel minimum 20 - 30 USD dziennie), drobne napiwki (np. bagażowi, kierowcy, lokalni przewodnicy)

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- odpowiednia dokumentacja wizowa sporządzona według wskazówek biura wraz z paszportem musi zostać przekazana do biura najpóźniej 6 tygodni przed wyjazdem
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 12 - 19 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem.

powrót