Wycieczki samolotowe

Argentyna + Brazylia  - "W rytmie tanga i samby" 

  • Wodospady Iguazu – najpiękniejsze kaskady świata
  • Patagonia z lodowcem Perito Moreno
  • surowa Patagonia i żar Brazylii, a dla fanów futbalu zwiedzanie słynnego stadionu Maraccana

Dzień 1. Warszawa - Buenos Aires

Spotkanie z polskim pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety lotnicze i inne dokumenty będą wydawane przez pilota na lotnisku. Przelot regularnymi liniami z przesiadką do Buenos Aires.

Dzień 2. Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires, owianego legendą miasta. Objazd centrum, które zachwyca rozmachem, pięknymi arteriami, pomnikami i gmachami. Jednym z punktów wycieczki jest Plaza de Mayo. Znajduje się tu katedra i Casa Rosada, siedziba prezydentów Argentyny. Plaza de la Republica z obeliskiem, który jest ikoną miasta. Po południu dzielnica La Boca. Do tego pełnego kolorytu miejsca ściągają artyści i zwiedzający. Dawne portowe rudery zamieniły się w atrakcyjne mieszkania, ciekawe bary i sklepy. W tym dniu przewidziana jest wizyta na niezwykłym cmentarzu Recoletta, który przypomina małe miasteczko. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 3. Buenos Aires - Lujan (opcjonalnie)

Kolejny dzień w Buenos Aires. Można go wykorzystać na samodzielne spacery i odkrywanie kolejnych fragmentów tego pięknego miasta. Inną opcją jest fakultatywna wycieczka za miasto na jedną z farm gaucho (argentyńskich kowboi) i do "argentyńskiej Częstochowy", czyli sanktuarium w Lujan. Wycieczka zakłada wizytę na farmie (jest to farma udostępniona dla grup turystycznych) oraz obiad farmerski połączony z degustacją argentyńskiego wina. Odpoczynek i czas na przygotowanie się do nocnego życia, z którego słynie miasto. W Buenos Aires w środku nocy jest gwarnie i tłoczno. Spacer po ulicy Florida, która jest strefą pieszą. Przewidziane jest wyjście na znakomity pokaz tanga połączony z kolacją (w cenie wycieczki). W menu znajdzie się oczywiście argentyńska wołowina. Chętni wybiorą się też z polskim pilotem do jednego z miejsc, gdzie chętnie bywają Portenos (mieszkańcy Buenos). Do takich miejsc chodzą oni dosłownie w każdym wieku. Ewentualne taksówki, wstępy i napoje podczas nocnych wypadów każdy opłaca samodzielnie. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 4. Buenos Airos - Ushuaia

Przejazd na lotnisko i długi lot na sam kraniec kontynentu amerykańskiego. Lądowanie na Ziemi Ognistej w Ushuaia, położonym najdalej na południe mieście naszego globu. To przysłowiowy koniec świata, co uwidacznia się nawet istnieniem "Muzeum Końca Świata". Miasteczko leży nad fiordem (Kanał Beagle) u podnóża gór. Jest to punkt wypadowy wypraw na Antarktydę, z portu Ushuaia odpływają tam statki. Spacer po miasteczku, okazja do zakupu pamiątek, wysłania pocztówek i zwiedzenia jednego z ciekawych muzeów (bilety wstępów do muzeum poza ceną wycieczki). Nocleg w Ushuaia.

Dzień 5. Ushuaia

Rano przejście do portu i rejs małym stateczkiem po Kanale Beagle. Trasa rejsu prowadzi jeszcze dalej na południe, aż do granicy wód terytorialnych Chile. Z pokładu statku okazja do podziwiania gór, a także wspaniałej fauny. Na skalistych wyspach gromadzą się liczne ptaki i ssaki charakterystyczne dla okolic subpolarnych. Po południu możliwość fakultatywnej wycieczki do położonego kilkanaście kilometrów od miasteczka Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Park chroni piękne tereny, pokryte lasami buku antarktycznego góry schodzą wprost to morskich zatok. Objazd parku i postoje w punktach widokowych. Inną opcją dla osób aktywniejszych jest fakultatywna kilkugodzinna górska piesza wycieczka w kierunku lodowca Martial. Osoby, które nie zechcą pojechać na wycieczkę, dysponują wolnym popołudniem w Ushuaia. Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Ushuaia - El Calafate

Przejazd na lotnisko i przelot do El Calafate w Patagonii. To kolejne małe miasteczko leży u podnóża Andów w surowej Patagonii. Często spotykane są tu silne wiatry. El Calafate położone jest nad jeziorem Lago Argentino. Spacer po miasteczku i nad jeziorem. Nocleg w hotelu.

Dzień 7. El Calafate - Los Glaciares - El Calafate

Wycieczka do jednej z największych atrakcji Ameryki Południowej, do parku narodowego Los Glaciares. Celem jest Perito Moreno, potężny lodowiec niezwykłej urody, który przegradza jezioro powodując spiętrzanie wody. Po dojeździe do parku podziwianie krajobrazów andyjskich i lodowca Perito Moreno z rozmaitych miejsc widokowych. Atrakcją jest około godzinny rejs (dodatkowo płatny) małym statkiem, który podpływa blisko do bariery lodowej. Wszyscy czekają z przygotowanymi aparatami na spadające z hukiem do jeziora lodowe bryły. Powrót do El Calafate. Nocleg w hotelu.

Dzień 8. El Calafate - Missiones - Foz do Iguassu (Brazylia)

W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką na przeciwległy kraniec Argentyny. Po chłodach południa spotkanie z tropikalnymi, gorącymi obszarami stanu Missiones. Celem są Wodospady Iguazu, bez wątpienia najpiękniejsze wodospady świata. Fotografowanie wodospadów z tarasów widokowych. Potężne masy wody rzeki Iguazu spadają z hukiem w czeluść wieloma kaskadami tworząc niezapomniany widok. Wodospady leżą na granicy argentyńsko - brazylijskiej. Przejazd do Brazylii. Kolacja składająca się z pieczonych mięs, specjalność tego regionu. Degustacja caipirinhi, narodowego drinku Brazylii. Nocleg w mieście Foz do Iguassu.

Dzień 9. Foz do Iguassu - Rio de Janerio

Rano przejazd pod Wodospady Iguazu od strony brazylijskiej. Po raz ostatni można podziwiać to niezwykłe miejsce. Tarasy widokowe od strony brazylijskiej zostały zbudowane bardzo blisko jednej z kaskad i warto zabrać tutaj pelerynę przeciwdeszczową ( mimo słonecznych dni). Przejazd na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży Copa Cabana (z hotelu do plaży do 12 min. spacerem). Po południu poznanie okolicy z polskim pilotem. Spacer wzdłuż promenady nadmorskiej na Copa Cabana, a także poznanie sąsiedniej, równie pięknej plaży Ipanema. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 10. Rio de Janerio

Zwiedzanie Rio de Janeiro. Położenie nad piękną zatoką między górami o niezwykłych kształtach spowodowało, że chyba żadna inna metropolia nie wydaje się tak atrakcyjna. Wycieczka na Corcovado, najwyższą górę z najsłynniejszym symbolem Rio, figurą Chrystusa Zbawiciela. Wjazd kolejką na sam szczyt. W pogodne dni widok z Corcovado zapiera dosłownie dech w piersiach. Następnie przejazd na stadion Maracana i zwiedzanie tej świątyni futbolu. Nie trzeba przekonywać, jak ważnym dla Brazylii, a nawet dla całego świata jest to miejsce. Po południu czas wolny. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 11. Rio de Janerio

Wyjazd na Pao de Açúcar (Głowę Cukru). Kolejka linowa wywozi wszystkich na samą górę. Ze szczytu roztacza się piękny widok na całe miasto. Po zjeździe spacer po okolicy. Będzie można zobaczyć m.in. pięknie położony nad zatoką pomnik Fryderyka Chopina ufundowany przez Polonię w 1944 roku. Po południu czas wolny na Copa Cabana lub fakultatywna wycieczka do faveli (biednej dzielnicy) z lokalnym przewodnikiem. Mieszkańcy zwiedzanej faveli akceptują turystów, a nawet oferują im wykonane przez siebie pamiątki. Wycieczka do faveli jest okazją do poznania Brazylii odbiegającej od pocztówkowych standardów. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 12. Rio de Janerio - Petropolis- Sepetiba- Rio de Janerio

Czas wolny na Copa Cabana. Mieszkańcy Rio wydają się być na wiecznych wakacjach. Szeroka, naturalna plaża Copa Cabana pełna jest opalających się i uprawiających sport mieszkańców. Dla osób pragnących skorzystać z wycieczki fakultatywnej proponujemy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest całodzienna wycieczka do Petropolis (ok. 70 km), dawnej stolicy i letniej siedziby brazylijskich cesarzy. W położonym na wzgórzach miasteczku zachowały się cesarskie gmachy i pałac. Drugą opcją jest niemal całodzienny rejs na wyspę Sepetiba połączony z pobytem na piaszczystej tropikalnej plaży. Wieczorem fakultatywnie pokaz samby w wykonaniu jednej ze szkół. Atrakcyjnie ubrane tancerki olśniewają urodą, strojami i tańcem. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 13. Rio de Janerio - Warszawa

Ostatnie chwile czasu wolnego w Rio de Janeiro. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 14. Warszawa

Przylot do Warszawy (lotnisko Chopina)

WAżNE INFORMACJE

świadczenia w cenie

- bilety lotnicze
- podatki, opłaty lotniskowe (poza indywidualnymi opłatami wylotowymi w Argentynie)
- koszty transportu wg programu (wynajęte mikrobusy, miejska komunikacja publiczna)
- wyżywienie - śniadania w hotelach, 2 kolacje
- wstępy do obiektów wg programu
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych - hotele odpowiadające polskim 3*, Rio de Janeiro - 4*
- ubezpieczenie w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, zagubionego bagażu
- polski pilot na całej trasie

CENA OD 12960 ZŁ

Dodatkowo płatne

- dopłata dewizowa - obowiązkowo płatna na miejscu w trakcie trwania imprezy - 450 USD/os (m.in. bilety wstępu, koszty transportu)
- indywidualne opłaty wylotowe w Argentynie wg aktualnych stawek (informacja na www.netholiday.pl), pozostałe wyżywienie i napoje (w organizacji wyżywienia pomaga pilot, sugerujemy przeznaczyć na ten cel minimum 35 USD dziennie), drobne napiwki (np. bagażowi, kierowcy, lokalni przewodnicy)

Dodatkowe informacje

- skan paszportu (strona ze zdjęciem) musi być przesłany do biura wraz z podpisaniem umowy
- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane
- liczebność grupy 14 - 26 osób
- wycieczki fakultatywne odbywają się z polskim pilotem przy min. 6 Uczestnikach.

powrót