Wycieczki samolotowe

MAROKO - "Cesarskie Miasta" 

  • małe kameralne grupy 10-25 osób, większa elastyczność podczas zwiedzania
  • doskonale przygotowany program podczas zwiedzania
  • bardzo dobry pilot-przewodnik
  • dobrze położone hotele podczas zwiedzania - centrum Marakeszu

Dzień 1. Agadir

Wylot do Maroka - na 48 godzin przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo - bagażowej należy się zgłosić na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Maroka powitanie na lotnisku w Agadirze, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 2. Agadir - Essaouira - Casablanca

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Essaouiry - miasteczka portowego położonego nad przepięknym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego. Essaouria ma niezwykle uroczy klimat dzięki pobielonym domkom z niebieskimi okiennicami i dachami, położonymi wzdłuż wąskich, krętych uliczek przez co często jest nazywana "Białą Perłą Atlantyku". Następnie kontynuacja dalszej podróży do Casablanki. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Casablance, kolacja.

Dzień 3. Casablanca - Rabat - Meknes

Po śniadaniu zwiedzanie Casablanki - placu Mohameda V oraz pięknego meczetu Hassana II (wejście do środka płatne dodatkowo ok. 12 EUR/os.). Meczet został zbudowany na sztucznym nasypie ponad wodami Atlantyku, posiada ponad 200 m minaret, co sprawia, że jest najwyższą budowlą w Maroku. Jest również trzecim, co do wielkości meczetem na świecie (po Mekce i Medynie) i jako jeden z nielicznych w tym kraju - jest otwarty dla nie muzułmanów. Następnie przejazd do stolicy Maroka - Rabatu, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie Pałacu Królewskiego, dzielnicy artystów Kasby Al-Udaja, a także mauzoleum Mohammeda V. Grób króla wykonany jest z kararyjskiego marmuru i stanowi niezwykły przykład kunsztu i wyjątkowości marokańskiego rzemiosła. Następnie przejazd do Meknes - dawnej stolicy Maroka. Meknes sięga swą historią VII wieku, a jego zabytkowa medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 4. Meknes - Volubilis - Fes

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Meknes m.in. mediny. Następnie przejazd do Volubilis - największego i najlepiej zachowanego kompleksu ruin z czasów rzymskich w Maroku dzięki czemu zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Prowadzone tam wykopaliska przez międzynarodową grupę archeologów dowiodły, że miasto sięga swą historią III wieku p.n.e. Z Volubilis odbędzie się transfer do Fes - czwartego pod względem wielkości miasta Maroka, a także ośrodka religijnego. Zwiedzanie medresy Bou Anana - szkoły koranicznej z XVI wieku wspaniale ozdobionej rzeźbami z drzewa cedrowego i kolorowymi mozaikami. Przewidziany jest również spacer po medinie złożonej z kilku tysięcy wąskich i krętych uliczek gdzie znajduje się m.in. meczet Karaouine, fontanna Nejjarine, souk. Kolacja i nocleg w hotelu w Fes.

Dzień 5. Fes - Beni Mellal - Marrakesz

Po śniadaniu przejazd do kolejnej byłej siedziby władców Maroka - legendarnego Marrakeszu. Trasę przejazdu umilają niezwykle malownicze krajobrazy bogate w wyżynne pastwiska i pola uprawne, a także góry Atlasu Średniego. Po przyjeździe do Marrakeszu kolacja i nocleg w hotelu. Chętni mogą udać się jeszcze na plac Djamaa El Fna, który właśnie późnym wieczorem najbardziej tętni życiem.

Dzień 6. Marrakesz

Zwiedzanie Marrakeszu pełnego budynków o różowych ścianach, przez co często nazywany jest Czerwonym Miastem. Jego afrykański charakter podkreślają gaje palmowe rozciągające się wokół miasta, które nadają mu charakter saharyjskiej oazy. Będzie można tu zobaczyć słynny meczet Koutoubia zwany duchowym strażnikiem Marrakeszu, a także znajdujące się na zachód od niego ogrody Menara z XIX-wiecznym pawilonem. W Marrakeszu z łatwością można się przenieść w bajkowy świat z Baśni tysiąca i jednej nocy dzięki jego niezwykle orientalnemu charakterowi. Jest on widoczny zarówno w pięknej, wielowiekowej architekturze miasta jak i w stylu życia mieszkańców. Najłatwiej to zauważyć na niezwykłym i magicznym placu Djamaa El Fna, który w roku 2001 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dookoła placu ulokowało się wiele kawiarni i restauracji oferujących typowe marokańskie przysmaki, a sam plac to jeden wielki suk, na którym można kupić dosłownie wszystko - od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, poprzez bajecznie kolorowe szale i skórzane torebki, a skończywszy na orientalnych pamiątkach i wspaniałych rękodziełach lokalnych artystów. Późnym wieczorem, kiedy skwar pustynnego słońca nie daje już się we znaki mieszkańcom, na Djemaa El Fna rozpoczyna się hipnotyzujący spektakl zaklinaczy węży, muzyków, trubadurów i akrobatów, a właściciele budek z jedzeniem dopiero rozpoczynają swój dzień pracy. Plac pełen jest orientalnych dźwięków i zapachów, a życie tętni tu przez całą dobę. Wśród feerii barw i zapachów Turyści mieszają się z tubylcami, którzy przychodzą tu nie tylko na zakupy, ale także aby spędzić czas na pogawędkach czy jedzeniu serwowanych tu lokalnych specjałów, takich jak - owoce morza, ślimaki, placki chlebowe. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 7. Marrakesz - Agadir

Ciąg dalszy zwiedzania Perły Południa czyli Marrakeszu między innymi słynnych grobowców - miejsca spoczynku książąt z dynastii Saadytów i znakomitego przykładu architektury arabskiej. Na tę zabytkową nekropolię składają się dwa mauzolea, dziedziniec i ogród. Zakłada się, że powstała ona w XVI wieku, ponieważ właśnie z tego wieku pochodzi najstarszy znaleziony tam grób. Zaplanowana jest również wizyta we wspaniałym Pałacu Bahia zwanym też Błyszczącym, a którego dosłowna nazwa oznacza "pałac faworyty" ponieważ mieszkały tu niegdyś faworyty wezyra. Pałac jest budynkiem z dużym dziedzińcem i piękną fontanną pośrodku. Prowadzi do niego piękna, egzotyczna aleja wysadzona drzewami pomarańczowymi i palmami. Następnie przejazd do najbardziej znanego kurortu Maroka - Agadiru, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8-14. Agadir

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dla Klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu i wypoczynek w Agadirze. Dla osób kończących wakacje - transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15. Wylot do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

CENA PROGRAMU 7-DNIOWEGO - 2244 ZŁ

WAżNE INFORMACJE

- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, również kolejność 7-dniowego zwiedzania i 7- dniowego wypoczynku może ulec zmianie i jest uzależniona od Organizatora
- obowiązkowo płatne na miejscu w trakcie trwania imprezy ok. 75 EUR/os. (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki)
- fakultatywnie podczas objazdu wycieczka Dolina Ourica - położona w pobliżu Marrakeszu jest jedną z najbardziej malowniczych i przepięknie położonych dolin u podnóża gór Atlasu Wysokiego. Ciągnie się wzdłuż rzeki, gdzie są gaje oliwne i cytrusowe. Zapierające dech widoki na szczyty górskie zaś na zboczach można podziwiać typową zabudowę tzw. kasb. Koszt wycieczki ok. 25 EUR/os. oraz wycieczka Wodospady Ouzud - jedno z piękniejszych miejsc w Maroku. Drugi co do wielkości wodospad na kontynencie Afrykańskim mierzący 110m. Wodospady pozwalają na chwilę uciec od cywilizacji. Niczym nie zmącona przyroda żyje tam sama sobie sprawiają wrażenie dziewiczej. Wodospad składa się z kilkunastu pięknych trzypoziomowych kaskad w otoczeniu niesamowicie czerwonych gór. Koszt wycieczki ok. 30 EUR/os.
- fakultatywnie podczas objazdu, wstęp do meczetu Hassana II płatny na miejscu ok. 12 EUR/os. oraz wstęp do ogrodów Majorelle ok. 3 EUR/os.
- podczas objazdu 7 noclegów w hotelach spełniających wg Organizatora wymogi standardu ***/**** (niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej), podczas pobytu 7 noclegów w wybranym hotelu w Agadirze
- wyżywienie - śniadania i obiadokolacje podczas objazdu (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), podczas dodatkowego pobytu 7-dniowego zgodnie z wykupioną opcją
- podczas podróży do Maroko wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski
- podczas pobytu możliwość zakwaterowania w wybranym hotelu

powrót