Wycieczki samolotowe

PORTUGALIA - "Bogini Atlantyku"

  • dobre i sprawdzone hotele podczas zwiedzania
  • przewodnik z pasją – zakochany w Portugalii
  • Portugalia + Hiszpania / Santiago de Compostela
  • możliwość oferty łączonej 7 dni zwiedzanie + 7 dni wypoczynek w Portugalii - znane i niedrogie hotele podczas pobytu

 

 

 

Dzień 1. Faro

Wylot do Portugalii/Faro - na 48 h przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo - bagażowej należy zgłosić się na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Faro, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2. Algarve - Lizbona - Fatima

Po śniadaniu, przejazd z Algarve do Lizbony, stolicy Portugalii, najdalej wysuniętą na zachód stolicą Europy. W programie dzielnica Belem wraz z wieżą Belem - z tego to właśnie miejsca wielu portugalskich odkrywców wyruszało na swoje poszukiwania Nowego Świata i nieznanych cywilizacji m.in w 1497 r. Vasco da Gama wypłynął do Indii. Wieża pełniła funkcję strażniczą dla portugalskiego portu - wiązało się to z obroną Lizbony od strony rzeki Tag, system ten obejmował także klasztor Hieronimitów. Budowa klasztoru rozpoczęła w 1502 r. z polecenia króla Manuela I jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii. Zobaczymy również Pomnik Odkrywców, przedstawiający ważne postaciez okresu wielkich odkryć geograficznych, zarówno żeglarzy jak i naukowców i misjonarzy. Są to m.in. Henryk żeglarz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan, Diogo Cao, Nuno Gonçalves, Luís de Camoes, Bartolomeu Dias, Afonso de Albuquerque. Kolejnym punktem zwiedzania jest katedra lizbońska wzniesiona w XII w. Jest to najstarszy kościół w Lizbonie, którego historia rozpoczyna się w 1147 r., kiedy to Lizbona zostaje odbita z rąk Maurów przez pierwszego króla Portugalii - Afonso Henriques. Następnie zwiedzanie zamku św. Jerzego, znajdującego się na jednym z siedmiu wzgórz, z którego roztacza się niezwykły widok na całą Lizbonę i rzekę Tag, a następnie zejście w dół do najstarszej dzielnicy Alfama, której wąskie i kręte średniowieczne uliczki prowadzą do ślepych zaułków, wewnętrznych dziedzińców i wąskich domów, na balkonach których kwitną pelargonie. Kolejnym punktem jest Rossio Square, stanowiący od czasów średniowiecza ulubione miejsce spotkań tubylców i turystów. Późnym popołudniem przejazd do Fatimy i zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej - centrum kultu Maryjnego, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3. Tomar - Coimbra - Aveiro

Wcześnie rano po śniadaniu przejazd w stronę Tomar, gdzie mieści się Klasztor Zakonu Chrystusa - rozległy kompleks położony na obrzeżach miasta Tomar, w 1983 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem jest miasto Coimbra - dawna stolica Państwa, znana z najstarszego w Portugalii Uniwersytetu. Po czasie wolnym na lunch, przejazd do Aveiro - jednego z ważniejszych miast przemysłowych w kraju, z portem oceanicznym. Wielką atrakcją niemal całego miasteczka są elewacje domów wyłożone ceramicznymi płytkami azulejos. Późnym popołudniem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4. Porto

Po śniadaniu wyjazd w stronę malowniczego Porto - drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Przejazd aleją Boavista z widokiem na ocean i rzekę Douro. Następnie zwiedzanie romańskiej katedry wzniesionej na przełomie XII/XIII w. jako budowli o charakterze obronnym. Spacer po mieście między innymi na targ Bolhao oraz ulicę św. Katarzyny. Po południu zwiedzanie Palacio da Bolsa i kościoła św. Franciszka. Dla chętnych istnieje możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem po rzece Douro (dodatkowo płatne). Wieczorem wizyta w sławnych winiarniach Porto Vila Nova ge Gaia, gdzie dla chętnych będzie możliwość degustacji wyśmienitych trunków (dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu, nolceg.

Dzień 5.Santiago de Compostela

Po śniadaniu przejazd na terytorium Hiszpanii. Dzień dedykowany wizycie w Santiago de Compostela - od średniowiecza znanego ośrodka kultu religijnego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie historycznego centrum oraz katedry - jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych i jednocześnie jednej z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii. Po południu powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6. Barcelos - Guimares- Braga

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Barcelos, miasteczka otoczonego średniowiecznym murem z zachowanymi do dziś lochami, ogromną ilością kościołów i pałacyków. Następnie przejazd do miejscowości Guimareas, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pierwszej stolicy państwa. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, potężnego zamku warownego z X w., będącego siedzibą hrabiego, a następnie już władcy Portugalii. Z wysokości jego murów rozciąga się doskonały widok na całe miasto. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Paçodos Duques de Bragança, czyli pałac książąt Bragança, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Kolejnym punktem zwiedzania jest Sanktuarium Dobrego Jezusa z Gór. Świątynia wzniesiona została w drugiej połowie XVIII wieku w miejscu dawnego, pochodzącego z XIV wieku, krzyża. Na szczyt wzgórza prowadząblisko 116 metrowe monumentalne schody. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 7. Batalha -Nazare - Obidos

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Batalha, gdzie znajduje się wspaniały gotycki kościół Matki Boskiej Zwycięskiej wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obok znajduje się dawny klasztor dominikański uznany za doskonały przykład łączenia wielu stylów i elementówz architektury mauretańskiej, gotyckiej, renesansowej a nawet indyjskiej. Kontynuacją zwiedzania będzie Obidos - niewielkie średniowieczne miasteczko położone na wzgórzu, otoczone murem obronnym. W kawiarniach usytuowanych na placu możliwe będzie skosztowanie lokalnego wiśniowego likieru "Ginjinha". Kolejnym punktem będzie Nazare, urokliwa rybacka wioska, gdzie z punktu widokowego rozciąga się niezapomniany widok na plażę oraz zatokę. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8- 14. Faro

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu i wypoczynek na wybrzeżu. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko i wylot do Polski

Dzień 15. Wylot do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

CENA PROGRAMU 7-DNIOWEGO OD 2509 ZŁ

WAżNE INFORMACJE

- powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, również kolejność 7-dniowego zwiedzania i 7- dniowego wypoczynku może ulec zmianie i jest uzależniona od Organizatora
- obowiązkowo płatne na miejscu w trakcie trwania imprezy ok. 145 EUR/os. (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki)
- fakultatywnie podczas objazdu; rejs rzeką Douro ok. 10 EUR/os., wizyta oraz degustacja win w winiarni w Porto ok. 5 EUR/os.
- podczas objazdu 7 noclegów w hotelach spełniających wg Organizatora wymogi standardu *** (niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej), podczas pobytu 7 noclegów w wybranym hotelu w Algarve
- wyżywienie - śniadania lub śniadania i obiadokolacje podczas objazdu (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), podczas dodatkowego pobytu 7-dniowego zgodnie z wykupioną opcją

powrót