Wycieczki samolotowe

statek_NIL.jpgEGIPT Rejs po Nilu.

Wycieczka 7-dniowa + dla chętnych pobyt 7-dniowy, cena od 2349 zł/os.

Dzień 1. Wylot do Egiptu

Na 48 godzin przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo-bagażowej należy się zgłosić na 2 godziny przed wylotem. Powitanie na lotnisku w Hurghadzie. W zależności od godziny przylotu transfer do Luksoru i zaokrętowanie na statku lub zakwaterowanie w hotelu w Hurghadzie i nocleg. Następnego dnia wczesna pobudka, śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na statek (ok. 5h) i zaokrętowanie.

Dzień 2. Esna - Edfu - Kom Ombo

Rejs do Edfu - miasta, które w starożytnym Egipcie pełniło rolę bramy elefantyjskiej, broniącej państwo od strony południa. Obiad i czas na odpoczynek. W godzinach popołudniowych zwiedzanie doskonale zachowanego miejsca kultu - monumentalnej Świątyni Horusa, drugiej co do wielkości w Egipcie (po świątyni w Karnaku). Budowana na przestrzeni 180 lat do dziś zachował wspaniały pylon uważany za najwyższy spośród wszystkich w Egipcie. Powrót na statek przed kolacją, rejs do Kom Ombo wzdłuż zielonych brzegów Nilu.

Dzień 3. Kom Ombo - Asuan

Śniadanie, następnie zwiedzanie zespołu świątyń w Kom Ombo poświęconego bogom Sobekowi i Horusowi. Miejsce przyciągające szczególną uwagę ze względu na jego nietypową podwójną konstrukcję - 2 części świątyni są swoim lustrzanym odbiciem. W kaplicy świątynnej poświęconej Hathor przechowywane są unikatowe mumie krokodyli. Powrót na statek, obiad i rejs do Asuanu, gdzie pierwszym punktem programu będzie Wielka Tama Asuańska. Jej budowę rozpoczęto w 1962 roku, pracowano nad nią 10 lat. Efekt jest imponujący - spiętrzona woda na długości 800 km utworzyła malownicze Jezioro Nasera - do niedawna największy sztuczny zbiornik wodny na świecie. Kolejnym punktem zwiedzania jest niedokończony obelisk królowej Hatszepsut - gdyby został dokończony miałby 41 metrów wysokości i ważyłby ok. 1200 ton. Następnie wizyta w instytucie papirusu gdzie można będzie poznać tajniki wyrobu papirusu. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 4. Asuan

Śniadanie i dzień wolny w Asuanie - polecamy słynny targ arabski z orientalnymi przyprawami i rękodziełami a także asuańską promenadę wzdłuż niezwykłego w tym rejonie Nilu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez naszego pilota (dodatkowo płatne); ekscytująca wyprawa łodziami do Nubijczyków, ogrodu botanicznego na wyspie Kitchenera, rejs po rezerwacie I-szej katarakty, możliwość kąpieli w Nilu i robienia zdjęć na wielbłądzie lub City Tour Asuan podczas którego można zobaczyć najciekawsze miejsca tego niezwykłego miasta. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 5. Asuan - Edfu

Kolejny dzień pobytu w magicznym mieście - Asuan. Fakultatywnie wycieczka (dodatkowo płatna) do słynnej świątyni Abu Simbel - jednego z architektonicznych cudów świata antycznego. Jedyna w Egipcie świątynia w całości wykuta w skale, gigantyczne posągi Ramzesa II na fasadzie, położona nad brzegiem jeziora Nassera. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót na statek w godzinach południowych, obiad i rejs do Edfu. Kolacja i orientalna dyskoteka w stylu egipskim.

Dzień 6. Edfu - Luksor

Po śniadaniu rejs w górę rzeki w kierunku Luksoru, czas na odpoczynek. Luksor jest nazywany największym muzeum świata na wolnym powietrzu ze względu na olbrzymie nagromadzenie świątyń starożytnych posągów, krypt i grobowców. Po obiedzie zwiedzanie wschodniego brzegu Nilu, świątyni Luksorskiej znanej także jako Świątynia Narodzin Amona. Świątynia połączona jest 3-kilometrowym przejściem z inną świątynią ku czci tego boga - świątynią w Karnaku. Powrót na statek w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg na statku.

Dzień 7. Luksor

Wczesnym rankiem dla chętnych lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (dodatkowo płatny). Widok z lotu ptaka na najpiękniejsze zabytki Egiptu m.in. Kolosy Memnona, świątynia królowej Hatszepsut, Ramesseum. Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Królów leżącej na zachodnim brzegu Nilu. Znajdują się tutaj grobowce królów Egiptu od XVII do XX dynastii. Największym jest grobowiec Seti I, który ma ponad 100 metrów długości. Kolejnym punktem zwiedzania są Kolosy Memnona oraz doliny Deir El Bahari z majestatyczną świątynią królowej Hatszepsut. Ostatni punkt wycieczki to zespół świątynny w Karnaku - największe na świecie starożytne miejsce kultu religijnego. Świątynia została wzniesiona na cześć wielkiego Amona, jego żony oraz syna Chonsu. Powrót na statek i kolacja, a po niej pożegnalna impreza w dyskotece.

Dzień 8.-14.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Hurghady lub okolic. Dla Klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu, pobyt w Egipcie. Dla osób kończących wakacje - transfer na lotnisko w Hurghadzie i wylot do Polski.

Dzień 15. Wylot do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12.00. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Statek SUNRISE Select M/S Semiramis III *****

pięciogwiazdkowy statek, prestiżowej sieci Sunrise Hotels and Resorts gwarantującej doskonały poziom serwisu i usług, luksusowy i elegancki, z rewelacyjną obsługą na najwyższym poziomie, posiada łącznie 70 stylowo urządzonych kajut

Udogodnienia

całodobowa recepcja, punkt wymiany walut, bankomat, różnego rodzaju sklepy (butiki, jubiler, sklepik z pamiątkami), przechowalnia bagażu, Wi-Fi (płatne ok. 9 USD/ godz.) basen, duży pokład do opalania z barem All Inclusive, bezpłatne leżaki i ręczniki plażowe, centrum fitness, centrum spa (dodatkowo płatne), bilard (dodatkowo płatny), pralnia, wieczorami organizowane są animacje, a także dyskoteki

Kajuty

wszystkie kajuty zewnętrzne, 2-os. (możliwa dostawka tylko dla dziecka), wielkość ok. 19 m2 łazienka z prysznicem lub wanną, suszarka do włosów, sejf (bezpłatny), TV SAT, indywidualnie sterowana klimatyzacja, lodówka z mini barem (woda bezpłatnie, pozostałe napoje płatne), telefon, , balkon francuski

Restauracje i bary

restauracja główna
bar z dyskoteką / lobby bar
bar na górnym pokładzie / pool bar

Wyżywienie

FB - śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu (napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne)
All Inclusive

statek_basen.jpgstatek_kajuta.jpgstatek_restauracja.jpgstatek_salon.jpg

powrót