Wczasy w Hajduszoboszlo (Węgry)

hajduszo4.jpgPOBYTY W  WILLACH.

Hajduszoboszlo to słynne z wód termalnych uzdrowisko i kąpielisko węgierskie. Leży 20 km na zachód od Debreczyna i 200 km na wschód od Budapesztu. Jako kurort miasto zdobyło uznanie dzięki wodom zdrojowym i sprzyjającemu, charakteryzującemu się dużym nasłonecznieniem klimatowi okolicy. Tysiące osób przybywa tu w celach leczniczych. Jednak rozciągające się na 30-tu hektarach plaże to przede wszystkim prawdziwy raj dla wczasowiczów.

Na terenie Kąpieliska termalnego znajduje się 13 basenów napełnianych wodą o zróżnicowanej temperaturze, m.in. basen ze sztuczną falą morską, basen z bąbelkami, 50-metrowy basen olimpijski, brodziki dla dzieci, basen do nauki pływania, olbrzymia dwutorowa zjeżdżalnia, sauna, solarium oraz korty tenisowe i boiska sportowe. Prawdziwą sensację stanowi tzw. "śródziemnomorski brzeg morza", który ze swą - liczącą 6200 m kw. powierzchnią wody - jest największym wybudowanym basenem Europy Środkowej. Ten olbrzymi, poruszany falami basen oddzielony jest od stawu sztuczną groblą, a jego efektowny wygląd podkreśla jeszcze statek piracki i latarnia morska. Piaszczysty brzeg oraz stojące palmy do złudzenia przypominają brzeg morski.

Pobyt w Hajduszoboszlo uatrakcyjnia wybudowany na terenie kąpieliska Aquapark. Miłośnicy sportów wodnych mają do dyspozycji: czterotorową wyścigową zjeżdżalnię, 2 rodzaje kamikadze, czarną dziurę, szaloną rzekę, olbrzymią „śrubę”, twister, Niagarę, „rwącą rzekę”. Na  najmłodszych czeka „świat morski” w miniaturze.

Najnowszą atrakcją jest kryte kąpielisko Aqua-Palace otwarte w 2010 r., jako część największego kompleksu basenowego w Europie. Kąpielisko to zostało zaprojektowane dla tych osób, które pragną specjalnego, tematycznego środowiska kąpielowego oraz niepowtarzalnego doświadczenia wellness jak: kąpiel tropikalna, kąpiel w jaskini lodowej, kąpiel przy oglądaniu filmu, kąpiel termalna, kąpiel w grocie, łaźnia rzymska, kąpiel w Gangesie, kąpiel morska i basen ze zjeżdżalniami
Stali bywalcy oraz zwiększająca się z roku na rok liczba nowych turystów najlepiej świadczy o popularności miasta i gościnności jego mieszkańców.

>   ZAKWATEROWANIE -
        7 noclegów w willach lub domach letniskowych położonych w centrum Hajduszoboszlo. Pokoje 1,2,3-osobowe z balkonami lub werandami, WC i łazienki na każdej kondygnacji. W każdej willi do dyspozycji wczasowiczów kuchnia z pełnym wyposażeniem, jadalnia oraz parking i teren rekreacyjny obok domu.

>  TRANSPORT –
dojazd  własny,
       
>  TERMINY POBYTU –
   
  turnusy 8-dniowe od soboty do soboty

CENA za miejsce:  Sezon VI-IX 2018
Poza sezonem
w pok. 1-osobowym 690 PLN 660 PLN
w pok. 2,3-osobowym 490 PLN 460 PLN
DZIECI z 2 osob.dorosłymi    
do 2 lat 100 PLN 100 PLN
od 2 do 6 lat 280 PLN 280 PLN

>   Wczasowicze zobowiązani są do wykupienia  obowiązkowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia za granicą za dodatkową opłatą ok. 25 zł/osobę.
>  Opłata klimatyczna dla osób dorosłych powyżej 18 lat w wysokości 450 Ft/osobę dziennie płatna na miejscu.
       

powrót